Ilyen volt az olvasás éjszakája

Lesenacht

Október 1-én az 5-6-7. osztályosok, október 8-án a 3-4. osztályosok részvételével zajlott a Lesenacht – Az olvasás éjszakája a Piros Iskolában.

Az eseményt a XVIII. kerületi Német Nemzetiségi Önkormányzattal közösen a Pestszentlőrinci és a Táncsics Német Nemzetiségi Általános Iskolák szervezték nemzetiségi oktatásban résztvevő diákjaik számára.

A “Lesenacht” egy németországi (bajor) kezdeményezés, amikor a diákok az iskolában vagy könyvtárban töltenek egy éjszakát olvasással, irodalmi programokkal pedagógusi felügyelet mellett.

A hagyományos rendezvényen most sem maradt el a német nyelvű mese olvasó verseny, az irodalmi fejtörő, a könyvjelző készítés és a hajnalig tartó egyéni valamint csoportos könyv olvasás, megszakítva az olvasó lámpák segítségével történő fényfestéssel.

További fotók itt.

A kép és a szöveg forrása: Dr. Sági Zoltán FB oldala

Budapest, 2021. október 10.