2015-12-21

Csoportjaink

Jellegzetes foglalkozásaink melyek meghatározzák intézményünk arculatát, a teljesség igénye nélkül, felsorolásszerűen:

• NEMZETISÉGI ÉS NEMZETKÖZI PROGRAMOK: kirándulások Magyarország német nemzetiségi településeire és Ausztriába; nemzetiségi fesztiválok, sváb karácsony, sváb bál, kapcsolattartás a nemzetiségi településekkel, a külföldi kapcsolatok ápolása: partneriskola Németországban
    01_csop_koll_1_785x214
  • NÉMET NEMZETISÉGI NÉPTÁNCOT tanítunk. Táncosaink rendszeresen szerepelnek a kerületi nemzetiségi fesztiválokon, a kerületi sváb bálokon, a német testvériskolánkból érkező csoportok tiszteletére rendezett fogadásokon, az iskolaszínház és a Piros Iskola Alapítvány közreműködésével szervezett jótékonysági bálunk műsorain.
  • DSD nyelvvizsgára felkészítő foglalkozás felső tagozatosoknak.
  • Felzárkóztató foglalkozás németből alsó és felső tagozaton.
  • RENDHAGYÓ NÉMET NEMZETISÉGI ÓRÁK német nemzetiségi előadókkal, művészekkel.

01_csop_koll_2_785x214

• Iskolánkban jól működő KÓRUS van, ahol szeretnek énekelni a gyerekek. Paulikné Karcagi Éva vezetésével rendszeresen szerepelnek iskolai, kerületi rendezvényeken, de kerületen kívüli műsorokba is szoktak meghívásokat kapni. Énekeltek már Bécsben és Németországban, szerepeltek A közszolgáltai TV műsorában és a kerületi TV adásaiban is. A régi kórustagjaink szívesen visszajárnak, együtt énekelnek az utánuk felnövő nemzedékekkel és tanár kollégákkal. Többen már a saját gyerekükkel együtt ünnepelhették énekkarunk fennállásának 25. évfordulóját, 2014-ben.

Eredményeik:01_csoportjaink_3_1600x1063

Kerületi népdaléneklő verseny: rendszeresen kiemelt arany és arany minősítést érünk el
Fővárosi Népdaléneklő Verseny:

– kiemelt arany: 2015., 2012., 2010.
– arany: 2015., 2014., 2013., 2012., 2004., 2001., 2000.
– ezüst: 2013., 2012., 2011., 2007., 2003., 1999., 1998.
– bronz: 2006.

Pesovár Ferenc Országos Csoportos Népdaléneklő Verseny:  2012.: ezüst, 2005.: arany,
Tiszán innen, Dunán túl Országos Népdaléneklő Verseny: 2010.: arany
Éneklő Ifjúság Kórusverseny: 1991-2002.: minden évben arany

• A kerületi Dohnányi Ernő Zeneiskola kihelyezett tagozatán ZONGORÁZNI, HEGEDÜLNI tanulhatnak diákjaink.
  • ISKOLAI SPORTKÖR: A tornacsarnok 2006-os átadása óta minden testnevelés órát korszerű körülmények között, sokféle eszköz használatával tudunk megtartani. A tanulók helyben vehetnek részt az iskolai sportkör foglalkozásain. Saját tornatermünkben lehetőség van gyógytorna igénybe vételére is. A délutáni sportélet is változatos: karate, foci, röplabda, ritmikus gimnasztika és akrobatikus rock and roll edzések közül választhatnak a gyerekek ebben az évben.

01_csop_koll_3_785x214

• SAKK: 1-4. osztályosok számára Orgován Sándor sakkmester tart foglalkozást, aki az óvodákban is tanítja a sakkot a gyerekeknek.
  • FELVÉTELI ELŐKÉSZÍTÉS 7-8. osztályokban: igény szerint magyarból, matematikából.
  • TEHETSÉGFEJLESZTÉS házi, kerületi és fővárosi versenyekre történő előkészítés valamennyi műveltségi területen.
  • FEJLESZTŐ PEDAGÓGUS és ISKOLAPSZICHOLÓGUS segíti a kicsinyek képességeinek felmérését, a részképesség zavarokkal küszködő diákok felzárkóztatását. Tevékenységük révén többen elkerülhetik a kudarc élményét, sikeresebbnek, örömtelibbnek érzik iskolai munkájukat. Segítséget nyújtanak tanulóinknak tanulási és lelki problémáik megoldásában, rossz magatartási szokásaik leküzdésében is.
  • HITTAN: kötelezően, az órarendbe illesztve szervezzük.
  • Aktívan működik DIÁKÖNKORMÁNYZATUNK: éves munkatervvel, szervezeti szabályzattal, jogkörökkel, képviselettel, programokkal.

01_csop_koll_4_785x214

• KÖNYVTÁRI ÓRÁK helyben és a kerületi Szabó Ervin Könyvtárban.
  • OSZTÁLYFŐNÖKI PROGRAMOK: színházlátogatások, múzeumlátogatások, kirándulások, versenyek, ásványtani kiállítás, csillagászati előadás, báb- és rendhagyó előadások, órák helyben.
  • TÁBOROK: nyelvi tábor Ausztriában, erdei iskolák, nyaraló táborok kicsiknek és nagyoknak, német nemzetiségi és képzőművész táborok.
  • ÜVEGFESTŐ szakkörünk évek óta működik, lelkes kerületi pedagógus vezetésével.

Közzétéve: 2016. április 21.
Frissítve: 2020. szeptember 20.