2020-09-18

Koronavírus

Tisztelt Szülők!

A Budapest Főváros Kormányhivatala Népegészségügyi Főosztálya által írt levél alapján tájékoztatom Önöket  a SARS-CoV-2 okozta fertőzések esetén a köznevelési intézményekben  követendő eljárásrendről.

A COVID-19 fertőzés bejelentését  a háziorvos/kezelőorvos/ellátó orvos teszi meg az OSZIR Fertőzőbeteg jelentő alrendszerébe. Óvoda esetében rendkívüli szünetet indokolt esetben az Oktatási Hivatal rendelheti el, határozott időre, a Belügyminisztérium Köznevelési Államtitkárság kezdeményezésére.

Igazolt COVID-19 fertőzés esetén a fertőzöttel szoros kapcsolatba került, COVID-19 fertőzésre gyanús tüneteket nem mutató személy látogathatja – akár dolgozóként, akár óvodásként, tanulóként – a köznevelési intézményt. Az igazolt COVID-19 fertőzöttel történt szoros kontaktus (potenciális expozíció) időpontjától számított 5 napig köteles a szájat és az orrot eltakaró maszkot viselni.

Amennyiben a kontakt személynél COVID-19 fertőzésre gyanús tünetek jelentkeznek, akkor az Eljárásrend 2. pontja szerinti intézkedések megtétele szükséges (antigén gyorsteszt vagy PCR vizsgálat, elkülönítés).

A fentiekben foglaltaknak megfelelően a köznevelési intézményben dolgozók, oda járó személyek esetén is a gyanús tünetek jelentkezésekor el kell végezni a laboratóriumi vizsgálatot (antigén gyorsteszt vagy PCR vizsgálat) és az igazoltan COVID-19 fertőzött személy 7 napos elkülönítése szükséges. Az elkülönítés időtartama lerövidíthető, amennyiben a COVID-19 fertőzött az elkülönítés 4. napján láztalan, légúti tünetei megszűntek, akkor a tünetek kezdetétől számított 5. napon antigén gyorstesztet végeztethet, és annak negatív eredménye esetén az elkülönítés feloldható.

A fentiek értelmében, kérem, gondoskodjanak arról, hogy gyermeküknél mindig legyen megfelelő maszk.

Nagy Adrienn

Budapest, 2022. szeptember 21.

Nagyításért kattintson a képre!

‘Koronavírus’ címkével ellátott bejegyzéseink
(fordított időrendi sorrendben, 2020. III. 11-től)

Korábbi protokollok:

járványmegelőzési / védekezési protokollról 2021/22. tanév 5. változat
(2021. IX. 1.)

járványmegelőzési / védekezési protokollról 2020/21. tanév 4. változat
(2020. X. 22.)

járványmegelőzési / védekezési protokollról 2020/21. tanév 3. változat
(2020. IX. 30.)

járványmegelőzési / védekezési protokollról 2020/21. tanév 2. változat

(2020. IX. 23.)

Tájékoztatás az intézményben betartandó járvány-megelőzési / védekezési protokoll
legújabb és legfontosabb szabályairól

(2020. IX. 13.)

Tájékoztatás a Külső-Pesti Tankerületi Központ ajánlásairól vészhelyzet kezelésére
(2020. IX. 13.)

járványmegelőzési / védekezési protokollról 2020/21. tanév 1. változat

(2020. IX. 1.)

Közzétéve: 2020. szeptember 18.
Frissítve: 2022. szeptember 21.