2017-06-11

E-ELLENŐRZŐ BELÉPÉS

E-ÜGYINTÉZÉS BELÉPÉS

ELFELEJTETT JELSZÓ PÓTLÁSA

Az elektronikus ellenőrző használatához szükséges:

• az internet böngészésére alkalmas eszköz, (pl.: személyi számítógép, laptop, stb.)
  • élő internet kapcsolat,
  • böngészőprogram (pl.: Mozilla Firefox, Google Chrome, stb.) a pirosiskola.e-kreta.hu weboldal megnyitásához,
  • gondviselői és tanulói hozzáféréssel egyaránt használható.

VAGY

• okostelefon,
  • élő internet kapcsolat.
  • KRÉTA Szülőknek applikáció, (Csak gondviselői hozzáféréssel használható!)
  • KRÉTA Tanulóknak applikáció, (Csak tanulói hozzáféréssel használható!)
  • az applikációkat a Google Play vagy az Apple App Store-ból lehet letölteni.

Kérjük, jelezzék az osztályfőnöknek, ha eszköz vagy internet kapcsolat hiányában nem tudnak hozzáférni a rendszerhez!

Diákok:

• felhasználónév: a diákigazolványon is megtalálható 11 jegyű, 7-essel kezdődő szám (oktatási azonosító)
  • jelszó: a rendszer bevezetésekor / első szülői értekezleten / elektronikus beiratkozáskor kapott jelszó
  • ha nem tud belépni:
    • ellenőrizze, hogy hibátlanul gépelte-e be a felhasználónevet és jelszót!
    • ellenőrizze, hogy a KRÉTA Tanulói applikációban próbálkozik-e belépéssel? (A tanulói hozzáféréssel csak a KRÉTA Tanulóknak applikációba lehet belépni!)
    • hajtsa végre az alábbi videóban bemutatott lépéseket!
    • ha fentiek végrehajtása után sem sikerül belépni, írjon emailt gyermeke nevének és osztályának megadásával Pavlisinec László informatikatanár, rendszergazdának

Szülők:
  • felhasználónév: a gyerek diákigazolványán is megtalálható 11 jegyű, 7-essel kezdődő szám ÉS
    • a 2018-ban kiadott azonosítóknál
      • 01 ill. 02 - pl.: 7xxxxxxxxxx01
    • a 2019 után kiadott azonosítóknál
      • G01, G02, esetleg G03 - pl.: 7xxxxxxxxxxG01
  • ha nem tud belépni:
    • ellenőrizze, hogy hibátlanul gépelte-e be a felhasználónevet és jelszót!
    • ellenőrizze, hogy a KRÉTA Szülői applikációban próbálkozik-e belépéssel? (A gondviselői hozzáféréssel csak a KRÉTA Szülőknek applikációba lehet belépni!)
    • hajtsa végre az alábbi videóban bemutatott lépéseket!

Ha nem érkezik meg a jelszót tartalmazó ill. a pótlásához szükséges email:

• ellenőrizze levelezése Spam, Kuka stb mappáját!
  • ha ott sem találja, írjon emailt gyermeke nevének és osztályának megadásával az a d m i n < k u k a c > p i r o s i s k o l a < p o n t > h u email címre!

1. A rendszerben rögzített adataim megváltoztak / pontatlanok, javítani szeretném.

Kérjük, vegye fel a kapcsolatot Litkei Ágnes iskolatitkárral!

2. Kérdésem, problémám van egy bejegyzéssel (osztályzat, mulasztás, feljegyzés, stb.) kapcsolatban.

Kérjük, vegye fel a kapcsolatot a bejegyzést rögzítő pedagógussal!

3. Elfelejtettem a jelszavamat.

Kérjük, a feljebb található leírás alapján, az oldal tetején található linkre kattintva kezdeményezze új jelszó beállítását!

4. Működési zavart észleltem a rendszerben / fejlesztési javaslatom van.

Kérjük, keresse a KRÉTA Ügyfélszolgálatot!

Az okostelefonokra készült tanulói és szülői applikációkat ill. a kézikönyvet itt érhetik el:

ANDROID APPLIKÁCIÓ APPLIKÁCIÓ KÉZIKÖNYV IPHONE ÉS IPAD APPLIKÁCIÓK

A KRÉTA ellenőrzőhöz youtube oktatóvideók, felhasználói kézikönyv is rendelkezésre áll.

YOUTUBE VIDEÓK
ELLENŐRZŐ KÉZIKÖNYV

Az eÜgyintézés felület 2019. március 1-től minden köznevelési intézmény számára megnyitásra került.

A rendszer tudásbázisa itt érhető el: https://tudasbazis.ekreta.hu/pages/viewpage.action?pageId=17760533

A leggyakoribb ügyek intézésének módját az alábbi videók mutatják be:

Kréta címkével ellátott hírek

Közzétéve: 2017. június 11.
Frissítve: 2024. március 30.