2015-12-21

Alapítványunkról

HAMAROSAN INDUL AZ ALAPÍTVÁNY SAJÁT WEBOLDALA, AHOL RÉSZLETES TÁJÉKOZTATÁST OLVASHATNAK MAJD A PIROS KÁRTYÁRÓL IS.

Az 1991-ben szülők és tanárok által létrehozott alapítványunk célja az iskola oktató-nevelő tevékenysége színvonalának, működési feltételeinek javítása, segítése, az iskolai rendezvények támogatása. Ennek a munkának az irányítását korábban elnökként Elek Noémi, Forgóné Várady Ildikó, Fekete György, Prohászka Ottó és Csatlós Csaba látták el.

2003. április 2-án a XVIII. kerület Pestszentlőrinc-Pestszentimre Önkormányzat és a Piros Iskola Alapítvány együttműködési megállapodást írt alá, melyet ellenjegyzett a XVIII. kerületi Német Kisebbségi Önkormányzat, és támogatott a Németszármazású Polgárok Egyesülete, valamint az Iskolaszék is. A megállapodás célja az akkor még két különböző helyszínen folyó oktatás egy helyre költöztetése, amely a főépület hat tantermes bővítését, új tornacsarnok építését, vizesblokkok létesítését tette szükségessé.

01_alapitvany_1_825x225

A beruházás 2005-ben megvalósult, az ünnepélyes átadásra 2006. január 20-án került sor. Kötelezettséget vállaltunk a beruházás társfinanszírozására, amelyhez a szülők és az itt dolgozók 10 éven keresztül rendszeres anyagi támogatást ajánlottak fel annak érdekében, hogy az iskola fejlődhessen.

Bár a fenti megállapodás már lejárt, alapítványunkat a szülők lehetőségük szerint továbbra is támogatják, amely támogatás összege tanévenként 10.000,- forint (1.000,- Ft / hó) minden az iskolába járó gyermek után. Azon családok esetében, ahonnan három- vagy több gyermek is egy időben az iskola tanulója, csak két gyermek után kérjük a fenti összeget.

Az ilyen irányú felajánlásokat átutalással, postai csekken befizetve vagy az előre meghirdetett időpontokban megtett személyes befizetések útján lehet az alapítványhoz eljuttatni. Az iskola érdekében kifejtett munkánkhoz várjuk a SZJA 1%-ok felajánlását is.

Az alapítvány számlaszáma: OTP Bank 11718000-20334547
Az alapítvány adószáma: 19669711-1-43
Nyilatkozat minta az SZJA 1%-ának felajánlásához: (pdf dokumentum)

01_alapitvany_2_825x225

Az alapítvány kuratóriumának az alapítók által felkért jelenlegi tagjai:

Szülők részéről:

Dr. Sági Zoltán, elnök;
Zsolnai András, alelnök;
Bartal Attila,
Horváth Szilvia,
Kuzma Péter

Pedagógusok részéről:

Forgóné Várady Ildikó,
Kovácsné Matyisinecz Gabriella,
Sarkadi Ferencné

Az alapítvány felügyelő bizottságának jelenlegi tagjai:

Knáb József,
Lieszkovszky Anett,
Romwalter Mónika

01_alapitvany_3_825x225

Az alapítvány elérhetőségei:

1184 Budapest, Üllői út 380-382.

p i r o s i s k o l a < p o n t > a l a p i t v a n y < k u k a c > g m a i l < p o n t > c o m

Dokumentumok:

Egyszerűsített beszámoló és közhasznúsági melléklet – 2014