Netszülő

Ingyenes tanfolyam

Tisztelt Szülők!

Ingyenes informatikai továbbképzési lehetőséget ajánlunk figyelmükbe. Az egyik mobiltelefon szolgáltató alapítványa “Netszülő” néven olyan távoktatási kurzusokat hozott létre, melyek segítséget nyújtanak abban, hogy a szülők felkészüljenek azokra a problémákra, amelyek a gyerekeiket a mindennapos internethasználat során érhetik.

A 6-12 éves korosztály szülei bővíthetik tudásukat a biztonságos internethasználat, a közösségi média vagy videójátékok gyerekek fejlődésére gyakorolt hatásai témakörében. Szó esik még a gyermekjog, a saját eszközhasználat vagy tartalomfogyasztási szokások kialakulásának kérdésköréről is.

A 12-18 éves korosztály szülei az online tér veszélyeiről, a digitális világ szabályairól, a közösségi médiáról – beleértve az internetes zaklatás témakörét – és a videojáték függőségről szerezhetnek hasznos ismereteket.

Az ingyenes kurzusokra itt lehet regisztrálni.

Hasznos olvasnivalók iskolánk honlapján a témában.

Tisztelettel:
Az iskola Vezetősége

A kép forrása: www.pxfuel.com
Budapest, 2021. október 24.