Védőoltás

Tájékoztató

Tisztelt Szülők!

A tegnapi napon a 7. osztályos tanulóknak átadtam a HPV oltással kapcsolatos értesítőket. A lányok oltását országosan ingyenesen lehet igényelni, a fiúkét csak a XVIII. kerületben állandó lakcímmel rendelkező tanulóknak biztosítja az önkormányzat.

Kérem, hogy a kitöltött nyilatkozatokat, akkor is, ha nem kívánják igénybe venni, juttassák vissza az osztályfőnököknek. Szeretném szeptember 9-én szerdán ezeket összeszedni. Maga az oltás 2 részoltásból áll, előre láthatóan októberben és fél évvel később, 2021. áprilisában fogunk oltani.

A kötelezően beadandó ENGERIX B oltásról a későbbiekben külön értesítőt fognak kapni a gyerekek, az oltás beadását a HPV oltás előtt fogjuk végezni, terveink szerint szeptember 23-án.

Segítségüket előre is köszönöm:

Szabóné Vernyel Zsuzsanna
iskolavédőnő

A kép forrása: pxhere.com

Budapest, 2020. szeptember 3.