Iskolai oltások dokumentációja

A 6. és 8. évfolyamok figyelmébe

Tisztelt Szülők!

Gyakran előfordul, hogy az iskolai oltások napjára a tanulók nem hozzák be az oltási könyvüket (Gyermek-egészségügyi kiskönyv), ezért az iskolában adott kampányoltásokat értelemszerűen nem tudom azokba beírni. Ez különösen akkor okoz problémát, amikor a tanulók középiskolába mennek. A 6 osztályos gimnáziumi tanulók esetében is kérik a 6. osztályos oltásokat.

Május végéig szívesen leellenőrzöm, hogy minden oltás rögzítve lett-e, ezért kérem, hogy szíveskedjenek az oltási könyveket beküldeni a gyerekekkel, ők pedig keressenek meg engem az iskolaorvosi rendelőben.

Középiskolai beiratkozásokhoz csak az iskolák ifjúsági védőnői kérhetnek tőlem iskola-egészségügyi dokumentációt, azt semmilyen körülmények közt kézbe nem adhatom! A középiskolák oktatási részlegeinek nincs betekintési joga az egészségügyi dokumentációba, tehát a beiratkozás napjára sem kérhetik az Iskola-egészségügyi Törzslapot.

A törzslapokat postai úton, tértivevényes levélként kell elküldenem, hivatalos Iskolavédőnői kikérőre.

Előre is köszönöm közreműködésüket és megértésüket:

Szabóné Vernyel Zsuzsanna
iskolavédőnő