„Ne dőlj be!”

Bűnmegelőzési teszt

Mit jelent a bűncselekmény szó? Ki lehet elkövető? Mit jelent a cyberbullying?Hogyan kerülhetem el a veszélyeket? A DUE Médiahálózat népszerű tesztsorozatának ezúttal az a célja, hogy a diákok megtudják: ismerik-e a rájuk leselkedő veszélyeket, tudják-e, mi a különbség a csíny és a bűncselekmény között, és hogyan kerülhetik el azt, hogy jogsértés áldozatai legyenek.

A 12-24 éves korosztálynak készült online tesztsorozat olyan érdekes kérdéseket is felvet, amelyekről eddig esetleg sokan azt hitték, hogy az még csak diákcsíny.

A többfordulós verseny résztvevői az új ismeretek mellett értékes nyereményekkel is gazdagodhatnak. Az első fordulóban egy 20 kérdéses tesztet kell kitölteni, a www.nedoljbeteszt.hu oldalon, ami számítógépről, tabletről és okostelefonról is elérhető.

A kép forrása: www.nedoljbeteszt.hu

Budapest, 2019. április 9.