Védőoltások

ENERGIX B, HPV

A mai napon a 7. osztályos tanulóknak kiosztottam fertőző májgyulladás elleni ENGERIX B oltás szülői értesítőjét. Az oltásra – amely minden tanuló számára kötelező – szeptember 12-én kerül sor.  Csak az mentesülhet, aki előzőleg már részesült az oltásban kisgyermek korában.

Minden 7. osztályos lány tanuló kézhez kapta a méhnyak-rák elleni HPV oltás tájékoztatóját is. Ez az oltás nem kötelező, de ingyenesen megkapható. A szülői nyilatkozatokat (akkor is, ha a szülő NEM kéri), legkésőbb szeptember 12-ére várom vissza.

A fiúk részére az önkormányzat biztosítja a HPV elleni ingyenes oltást, de csak annak a tanulónak, aki állandó lakcímmel rendelkezik a XVIII. kerületben. Ezt az oltási értesítőt a későbbiekben kapják meg a 7. osztályos fiúk.

Szabóné Vernyel Zsuzsanna
védőnő

Budapest, 2018. szeptember 5.