A vándorbatyu

továbbadása

A Magyarországi Németek Országos Önkormányzata országos kampányt indított – az úgynevezett vándorbatyu-akciót, melynek célja a hazánkban élő németek reális történelemtudatának erősítése. A jelképes vándorbatyut a drámai eseményeket megélt idős emberek segítségével készítették el és német nemzetiségi oktatási intézmények fogadják, hogy tanulóikban ezzel is erősítsék az emlékezetkultúra fontosságát.

Korábbi bejegyzésünk a témában itt.

A decemberben iskolánkba érkezett vándorbatyut a tegnapi napon kollégáink és diákjaink a pilisvörösvári Schiller Gimnáziumnak adták tovább.

Képek itt: http://indafoto.hu/pirosiskola/a_vandorbatyu_tovabbadasa

Schmidt Klára kolléganőnk német nyelvű beszámolója a projektről itt olvasható.

A kép forrása: indafoto.hu/pirosiskola/collections

Budapest, 2017. január 11.